БУДИНОК МОЛИТВИ ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН-БАПТИСТІВ

Тип споруди: будинок

Розташування: м. Дружківка, Донецька область

Релігійна приналежність: християнство

Дата руйнування: 3 вересня 2022 р.

Пошкодження: розбитий дах, деформовані стіни, вибиті вікна, внутрішні приміщення повністю зруйновані.

Історична довідка

Будинок молитви Євангельських християн-баптистів у Дружківці був зведений у 1990 році. З того часу церква постійно працювала. До початку повномасштабного вторгнення релігійна громада налічувала 75 членів, крім того, на богослужіннях завжди збиралася велика кількість прихожан. З початком великої війни і постійної небезпеки обстрілів дружківці почали залишати місто. Проте церква або, як її називають, зібрання, не зачиняла двері – люди збиралися на спільну молитву навіть малим числом.

Трагедія сталася 3 вересня 2022 року.

За словами пастора церкви Сергія Терехова, того дня він прокинувся

о пів на шосту ранку від потужного вибуху.

– Мені одразу почали дзвонити люди, мовляв, вибухнуло десь біля зібрання, – розповідає Сергій. – Коли ми приїхали сюди, тут уже був натовп людей, вирва від прильоту напроти зібрання метрів три вглиб. Ракета прилетіла. Два будинки напроти нашого взагалі зникли з лиця землі. Один пустував, звідти люди виїхали, а в іншому загинула літня жінка. Доньку її витягли, врятували. А її не змогли… Ну а в нас – ось, все, що ви бачите. Шифер з даху зняло, стіни зрушили з місця, пішли тріщинами, двері та вікна повиривало. Хвіртку зірвало, метрів на десять відлетіла.

 

Ту частину будинку, де були господарські приміщення, трішки підремонтували, щоб проводити збори і молитви. Але це тимчасове рішення.

Загалом будинок реконструкції не підлягає, його треба заново будувати.

Сергій Терехов говорить, що навіть гадки не має, коли це буде можливо.

 

– Звісно, ми зобов’язані відновити церкву, молитва має бути увесь час. Але коли? Хочеться, щоб закінчилася війна. Зараз починати будувати, по-перше, ризиковано. У місто періодично прилітає. По-друге, немає ні коштів таких, ні робочих рук. Зараз у місті залишилося 35 членів церкви, більшість з яких люди похилого віку, вони навіть при бажанні не зможуть допомогти. Наймати когось шалено дорого, – міркує пастор.

 

Поки що, говорить він, хай все лишається, як є. Віряни приходять на молитовні зібрання, церква роздає гуманітарну допомогу, цих клопотів вистачає.  

 

– До найстарших людей, які вже фізично не можуть ходити до церкви, йдемо самі, підтримуємо, приносимо продукти, – говорить Сергій Терехов. – А всі інші збираються. Молимося, свідчимо. Приймаємо тут гуманітарну допомогу від братів із заходу країни, з Києва, з Дніпра. Вже роздали 1300 пакетів тим, хто її потребує.

Зруйнований храм

Посилання